News   Program   Pliki   Wyniki   Foto 
Kamera on-line
PRZYLEP 2011   
  News
08-06-2011
Oficjalne zakończenie zawodów - film

Relacja z LVI Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Standard, Zielona Góra, 05.06.2011r.
Karolina Wójcik


07-06-2011
Siódmy dzień lotny - film

Relacja z LVI Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Standard, Zielona Góra, 04.06.2011r.
Karolina Wójcik


06-06-2011
Komunikat Końcowy

Komunikat Końcowy Komisji Sportowej

My niżej podpisani członkowie Komisji Sportowej Szybowcowych Mistrzostw Polski w Klasie Standard stwierdzamy, co następuje:

  1. Mistrzostwa/Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi regulaminami i kodeksem sportowym FAI.
  2. Przed i podczas mistrzostw/zawodów wpłynął jeden protest, który rozpatrzyliśmy zgodnie z załączoną dokumentacją.
  3. Wyniki oficjalne poszczególnych konkurencji i końcowe mistrzostw/zawodów zostały zweryfikowane i są ważne.
  4. Mistrzostwa/zawody zostają uznane za rozegrane.

Przylep 04 czerwca 2011 roku podpisy:
Przewodniczący Komisji Sportowej - Zbigniew Meller
Członek Komisji Sportowej - Jerzy Mierkiewicz
Członek Komisji Sportowej - Tadeusz Świst

Zapraszamy do zapoznania się z oryginałem komunikatu.
Organizator


06-06-2011
Protokół z rozpatrzenia protestu - aktualizacja

Zapraszamy do zapoznania się z Protokołem z zebrania Komisji Sportowej SMP w sprawie rozpatrzenia protestu.
Komisja Sportowa wystosowała do Komisji Szybowcowej Aeroklubu Polskiego wniosek o korekty regulaminu.
Komisja Szybowcowa Aeroklubu Polskiego przyjęła Uchwałę nr 88/04/06/2011 w sprawie wniosku, postanawiając nie dokonywać zmian w regulaminie w trakcie trwania sezonu 2011.
Organizator


05-06-2011
Listy wzlotów

Informujemy, że dostępne są listy wzlotów.
Organizator


04-06-2011
Szósty dzień lotny - film

Relacja z LVI Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Standard, Zielona Góra, 03.06.2011r.
Karolina Wójcik


04-06-2011
Tracking

Zapraszamy do oglądania wizualizacji w Google Earth lotu zawodników w konkurencji piątej i szóstej:
Dzień 5
Dzień 6

Konrad Wójcik


04-06-2011
Ósmy dzień

Wczoraj najlepszym zawodnikiem okazał się być Kuba Jankowiak. Tylko dwóch zawodników, Sigma i LB,lądowało w terenie przygodnym. Na dzisiaj zaplanowana jest trasa 390km, z czterema punktami zwrotnymi. Być może zadanie zostanie zmienione. Na niebie pojawiły się piękne, młode i... dorodne cumulusy, temperatura wzrosła do 24 stopni- czeka nas długi dzień. Dodam, że decydujący, bo dzisiaj wieczorem odbędzie się zakończenie. Grid Time ogłoszony jest na 11:30. Starty ziemne rozpoczęte zostały o 11:45, natomiast start lotny o 12:52. Pierwszych szybowników spodziewamy się około godziny 17-tej.
Agnieszka Pruchniakowska


03-06-2011
Piąty dzień lotny - film

Relacja z LVI Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Standard, Zielona Góra, 02.06.2011r.
Karolina Wójcik


03-06-2011
Obszarówka

Pan Jurek Mierkiewicz już na odprawie rozdał zadanie dnia. Zostało ono później nieco zmodyfikowane. Typ dzisiejszego zadania to konkurencja obszarowa w czterech obszarach. Czas zadania 3 godziny 15 minut. Długość trasy 206/512,5 km (212,7 km). Grid Time ogłoszono na 11:50, starty ziemne na 12:15, start lotny na 13:36. Wszyscy zawodnicy w powietrzu, pozostaje oczekiwanie.
Agnieszka Pruchniakowska


02-06-2011
Kolejna

Mimo początkowo niesprzyjającej pogody, Grid Time ogłoszono na 12:15. Starty ziemne rozpoczęte zostały o godzinie 13:30, start lotny 14:47. Trasa miała około 160 km, 4 punkty zwrotne. Prócz jednego zawodnika ( jutro będzie lepiej!) wszyscy dolecieli na lotnisko. Trzech zawodników nie podjęło się wykonania zadania i wylądowało wkrótce po starcie. Dzisiaj planujemy mecz piłki siatkowej- kto odważny, by zmierzyć się z drużyną AZL-u?? Jest godzina 0:45, czyli mamy już 3 czerwca 2011 roku. Drużyna z AZL-u miała porządny orzech do "przegryzienia", gdyż do pojedynku stanęły drużyny z Grudziądza + holownicy+ zawodnik "number one"- Sebastian Kawa;-) dziękuję ! Kolejny raz nie udało nam się wyłonić zwycięzcy, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak podjęcie dzisiejszego wieczoru kolejnej rozgrywki, bo przecież mistrz jest jeden!:-) Jeśli chodzi o zawody i zaliczoną dziś przez 98% uczestników konkurencje pragnę złożyć najszczersze gratulacje Łukaszowi Kornackiemu z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. W klasyfikacji ogólnej nadal prowadzi Paweł Wojeciechowski z Aeroklubu Leszczyńskiego. Z relacji pana Sebastiana Kawy wynika, że dzisiejsze zadanie nie pozwalało wykazać się dobrym zawodnikom, startującym na szybowcach innych niż Jantary. Liczymy zatem, że jutrzejsza ( tzn. dzisiejsza) konkurencja będzie wyjątkowym wyzwaniem dla uczestników. Do odprawy pozostało 9 godzin, po tym czasie dowiemy się jakiej pogody możemy się spodziewać oraz co czeka nas tego ot, nowego, innego, kolejnego dnia.
Agnieszka Pruchniakowska


02-06-2011
01.06.2011, dzień nielotny - film

Karolina Wójcik


01-06-2011
Czwarty dzień lotny - film

Relacja z LVI Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Standard, Zielona Góra, 31.05.2011r.

Karolina Wójcik


01-06-2011
Konkurencja odwołana

Dzisiejsza konkurecja została odwołana. Pogoda nie wróżyła pomyślnych lotów. Wczorajszy mecz "Polska- Chiny trzy godziny" (cyt. Paweł Książkiewicz) odbył się, jednak drużyna z Grudziądza nie stawiła się na boisku? :-) Zaciętą walkę prowadziły dwie drużyny z reprezentacji Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, sekcja szybowcowa kontra spadochronowa. Trudno stwierdzić kto wygrał dlatego w najbliższym czasie, zawody zostaną rozegrane ponownie. Dzisiaj po odwołaniu konukrecji pięć samochodów udało się na wycieczkę do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie (zdjęcia z wyjazdu są umieszczone w galerii). Grupa w składzie Kuba Jankowiak, Kuba Barszcz, Krzysiek Herczński, Łukasz Kornacki i Kamil Wójcik udali się nad Odrę... łowić ryby. Kuba Jankowiak złowił szczupaka (jak doniósł mi dzisiaj) o wymiarach: 65 cm i masie około 2,5 kg. Gratuluję;-) Na chwile obecną pozstaje nam oczekiwanie na poprawę warunków meteorologicznych. Słońce właśnie przebiło się przez chmury, wzrosła temperatura, co wpływa optymistycznie na jutrzejszy dzień.
Agnieszka Pruchniakowska i Zofia Wolna


01-06-2011
Tracking

Zapraszamy do oglądania wizualizacji w Google Earth lotu zawodników w pierwszych czterech konkurencjach:
Dzień 1
Dzień 2
Dzień 3
Dzień 4

Konrad Wójcik


01-06-2011
Trzeci dzień lotny - film

Relacja z LVI Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Standard, Zielona Góra, 30.05.2011r.

Karolina Wójcik


31-05-2011
Kolejne wyzwanie i podsumowanie poprzedniego dnia

Wczoraj najlepszy okazał się Ingo Trentelj z Aeroteam Klix- ich gratuliere dir fur den gestern Flug!:-) Po lotach zrodził się pomysł (w gronie miejscowych pomocników, instruktorów) zoorganizowania meczu piłki siatkowej, na oddanym do użytku tej wiosny nowoczesnym boisku (obiekt znajduje się na w obrębie klubu). Tego wieczoru planujemy rozegrać mecz pomiędzy aeroklubami. Jak widać powietrzna "walka" przenisiona zostanie na boisko, kto tu okaże się być najlepszym? Na to musimy jednak poczekać, teraz trzeba wykonać inną misję:-) Sonda krąży już nad lotniskiem, zgłasza 1,5 metrowe noszenia i wysokość 850m. Grid Time ogłoszony jest na 12-tą, zadanie poznamy wkrótce. Pogoda zbliżona do wczorajszej, jednak temperatura da o sobie wyraźniej znać. Sonda właśnie ( h 12:13) wylądowała na płycie lotniska i wykona kolejny start. Starty były rozpoczęte o 12:50, 14:17- start lotny. I... czekamy:-) Dzisiejsze zadanie to wielobok z sześcioma punktami zwrtonymi, długość trasy około 270 km. Przypomnę jeszcze tylko, że dzisiaj o 19:30 w Brieffingu odbędzie się spotkanie z panem Jackiem Dankowskim.
Agnieszka Pruchniakowska


30-05-2011
Wszyscy na mecie

Zadanie na dziś zostało wykonane. Piętnaście szybowców wylądowało w polu . Typ dzisiejszej "misji" to wielobok z pięcioma punktami zwrotnymi, długość trasy 258, 2km. Pierwsi pomocnicy już są w drodze. Teraz pozostało nam oczekiwanie na wyniki, komisja pod dowództwem pana Ciska wytrwale pracuje, zatem jeszcze chwila i poznamy zwycięzcę. Jest godzina 18:25, temperatura 27,9 stopni. Tak, to był gorący dzień!
Agnieszka Pruchniakowska


30-05-2011
Pierwsza obszarówka+ zadanie dnia

Gratulacje za wczorajsze zadanie winna jestem Pawłowi Wojciechowskiemu, który w dniu poprzednim okazał się być najlepszym w zaplanowanej konkurencji. Starty odbywały się bezpiecznie. Jeden z naszych kolegów, Mirek Wysocki, zmuszony był lądować w polu, tuż przed lotniskiem po wykonaniu zadania. Całe to wydarzenie miało szczęśliwe zakończenie, Mirek zameldował się na porannej odprawie, zdał relacje z tego wydarzenia i już (jest godzina 13:43)zmierza się z dzisiejszym zadaniem. W klasyfikacji ogólnej jest na 8-ej pozycji, zatem jego upór był uzasadniony. Pogoda na dzisiaj nie budziła zadowolenia wśród startujących, gdyż spodziewamy się termiki bezchmurnej, czyli mowa o tzw. "blasze". Wszystkie szybowce są już w powietrzu, start lotny został otwarty o 13:20. Pierwszych szybowców spodziewamy się za... trzy godziny:-)
Agnieszka Pruchniakowska


29-05-2011
Kolejny dzień lotny

Po wczorajszej konkurencji nastroje wśród zawodników (w większości ;-) ) pozytywne. Pierwszą pozycję wywalczył Wiktor Koźlik z Aeroklubu Ostrowskiego. Na drugiej pozycji znalazł się zeszłoroczny zwycięzca SMP rozegranych w Przylepie, Michał Lewczuk. Ośmiu zawodników nie doleciało do lotniska, lądowało w polu. Na dzisiejszy dzień zaplanowano tzw. "obszarówkę". Grid Time ogłoszono na 12:15, starty ziemne na 12:30. Ggodzina 16:30. Do tego czasu zgłoszone są trzy lądowania szybowców w terenie przygodnych zgłoszone przez Marka Herbredera, Adama Sadowskiego oraz Rafała Elżanowskiego.. Konkurencja nadal trwa, więc oby więcej "pól" nie było! Pierwszych dolotów spodziewamy się o 17-tej. W czasie startów było spokojnie, jeden z uczestników, kolega Łukasz Grabowski, wystartował na chwilę przed zamknięciem startu lotnego. Jest 16:45. Pierwszy szybowiec, LC zgłasza 10-ty kilometr, MN, AI, ...- "dziesięty kilometr". Wracają!
Agnieszka Pruchniakowska


28-05-2011
Film z pierwszego dnia lotnego

Benedykt Jasik


28-05-2011
Konkurencja

Starty zostały rozpoczęte o 12:20, zgodnie z tym co zostało zaplanowane. Czas lotny otwarto o 13:40. Ośmiu holowników (na Jakach 12 i Socacie) w ciągu niecałej godziny wyholowało wszystkich (pięćdziesięciu sześciu) zawodników. Jeden z nich, na szybowcu o znakach startowych HI musiał wkrótce po starcie wylądować. Na dzisiejszy dzień przewidziana jest trasa 264 km z czterema punktami zwrotnymi. Pogoda sprzyja, tak więc pierwszych zawodników spodziewamy się około 16-tej. Szybowcowe Mistrzostwa Polski uważam za otwarte! Powodzenia!
Agnieszka Pruchniakowska


28-05-2011
Zadanie na dzisiejszy dzień

Po odprawie Kierownik Sportowy ogłosił rozdanie zadania na godzinę 11:50, natomiasty Grid Time na 12:00. Starty lotne prawdopodobnie rozpoczną się o 12:20. Pierwsi zawodnicy są już na starcie, kolejni czynią przygotowania. Sonda jest już na ziemi, kolejny start przewidziany jest na 11:30. Pan Jurek Mierkiwicz wstrzymał się z rozdaniem zadania, ze względu na niestabilne warunki pogodowe.
Agnieszka Pruchniakowska


28-05-2011
Pierwszy dzień zawodów

Nieco przed godziną 10-tą wystartowała sonda, w składzie Paweł Książkiewicz i Krzysztof Kowalkowski, obaj instruktorzy. Zgłaszają kominy od 0,5-1,5 m/s, dość poszarpane. Czas rozpocząć pierwszą odprawę! Przekonajmy się co nas czeka dzisiejszego dnia!
Agnieszka Pruchniakowska


27-05-2011
Pierwsza odprawa i trening zawodników

Pomimo, że odprawa inauguracyjna odbyła się dzisiejszego wieczoru o 20:00, to nad zielonogórskim niebem pierwsi szybownicy pojawili się już na początku tygodnia. Wśród grupy trenującej znaleźli się zawodnicy: Wiktor Koźlik z Ostrowa, Witold Czarnik z Rzeszowa, Tadeusz Wrona z Leszna oraz Franciszek Mazur z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Trzeba przyznać, że pogoda w dniach poprzedzających konkurencje była rewelacyjna, zgłaszano wysokość nad lotniskiem wynoszącą nawet 2800m. W środę niebo nad Przylepem przypominało cumulusostradę, miejscowi piloci (nielicencjonowani) wykonali 5-6godzinne loty.

Odprawa.

Dzisiaj, chwilę po 20-tej, rozpoczęła się odprawa. Podczas niej poruszono problemy organizacyjne, związane z regulaminem zawodów, rejestracją zawodników, a także zgromadzeni goście i organizatorzy zapoznali się z dość optymistyczną prognozą na jutrzejszy dzień, którą przedstawił niezastąpiony pan Siwik. Swoje "pięć minut" miał również dyrektor zawodów, Artur Haładyn, który przywitał z wyraźnym zadowoleniem i sympatią zawodników i wyraził chęć udzielania informacji dotyczących spraw organizacyjnych. Pan Jurek Mierkiewicz, obecny na spotkaniu, wyjaśnił szczegóły strony techniczno-logistycznej zawodów i zapowiedział jutrzejszą, poranną odprawę na godzinę 10:00. Chciałabym jeszcze przypomnieć o prośbie, która wypłynęła od pana pracującego w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym na terenie naszego aeroklubu, aby nie zbliżać się do śmigłowca ratunkowego, który stacjonuje na płycie tutejszego lotniska (obiekt znajduje się pod stałym monitoringiem). Pragnę także przypomnieć o tym, by wszyscy zawodnicy dokonali rejestracji, zanim pojawią się na Gridzie. Niezbędne formularze znajdują się w recepcji hotelu Fantom.

Do zobaczenia na jutrzejszej odprawie! Miejmy nadzieję, że pogoda zaskoczy nas bardzo pozytywnie! :-))

Agnieszka Pruchniakowska


27-05-2011
Aktualizacja stref i obwiedni / Airspace and envelope update

Informujemy o zaktualizowaniu plików stref i obwiedni:
We would like to inform that airspace and envelope files were updated:
Organizatorzy / Organizers


27-05-2011
Sponsorzy / Sponsors

Poszukiwania Naftowe ,,Diament\
Stelmet S.A.
Urząd Miasta Zielona Góra
Zrealizowane przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra
Województwo Lubuskie
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubuskiego - www.lubuskie.pl
SeeYou
Organizatorzy / Organizers


23-05-2011
Zamknięcie zgłoszeń / End of entry forms

Informujemy, że upłynął termin elektronicznego zgłaszania udziału w SMP2011. Wszyscy zgłoszeni zawodnicy zostali zakwalifikowani przez organizatora do udziału w zawodach.

Ponieważ pozostały jeszcze wolne miejsca, dla chętnych którzy dotychczas nie dokonali zgłoszenia istnieje możliwość udziału w zawodach po telefonicznym uzgodnieniu z organizatorem: +48-512-274-272.
Szczegóły w Piśmie Organizacyjnym.


We would like to inform, that the electronic entry forms are closed now. All competitors who have filled the entry forms in are authorized to the competition.

As there are some places left available, there is still a possibility to compete in the International Polish Standard, after coordination with the organizers by phone: +48-512-274-272.
Details can be found in Organizational statement.
Organizatorzy / Organizers


08-05-2011
Regulamin Lokalny / Local Procedures

Informujemy, że Regulamin lokalny jest już dostępny na stronie zawodów w dziale Pliki.

We would like to inform, that the Local procedures are now available on our web site.
Organizatorzy / Organizers


26-04-2011
Obwiednia i PZ

Informujemy, że w sekcji pliki dostępne są punkty zwrotne i obwiednia zawodów.

We'd like to inform, that the turning points and envelope are available in files (pliki) section of this page.
Organizers


01-03-2011
Uaktualnienie

Informujemy o wprowadzeniu zmian do terminarza zawodów. Prosimy zawodników o przybycie 27.05.2011, pierwsza konkurencje planujemy rozegrac 28.05.2011 - dzień wcześniej niż pierwotnie planowano. Szczegóły dostępne w programie. Informujemy również o uaktualnieniu Pisma Organizacyjno-Informacyjnego, obecna wersja została zatwierdzona przez Komisje Szybowcową.

We would like to inform on changes to the schedule. The competitors are asked to arrive on 27.05.2011, and the first competition is planned on 28.05.2011 - this is one day before the previous schedule. Details are available in the programme. Additionaly, the Organizational Statement has been updated, the current version was approved by the Gliding Commission of Polish Aero Club.
Organizatorzy


16-02-2011

INTERNATIONAL POLISH STANDARD


Aero Club of Ziemia Lubuska is pleased to welcome to the gliding competition:

LVI International Polish Standard
May 28 - June 05, 2011

The competition will take place in Przylep near Zielona Góra (EPZP).
Please, read the programme.
The registration form is available now. The registration deadline is May 22, 2011.
Contact to the organizers: smp2011azl@gmail.com

Organizers


15-02-2011

SMP W KLASIE STANDARD


Aeroklub Ziemi Lubuskiej zaprasza na zawody szybowcowe:

LVI Międzynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Standard
w dniach 28 maja - 05 czerwca 2011r

Zawody odbędą się w Przylepie k. Zielonej Góry (EPZP).
Prosimy o zapoznanie się z programem zawodów
Szczegółowe informacje dotyczące zawodów znajdują się w Piśmie Organizacyjnym.
Informujemy również, że rozpoczęła się rejestracja zawodników i będzie trwała do 22.05.2011.
Kontakt z organizatorem: smp2011azl@gmail.com

Organizatorzy


Aeroklub Ziemi Lubuskiej 2011 - www.azl.pl
www.azl.pl/szybowce